حرفهایی برای گفتن..

حرفهایی که نمیشود همه جا گفت..

حرفهایی برای گفتن..

حرفهایی که نمیشود همه جا گفت..

حرفهایی برای گفتن..

خوشبختی سه ستون دارد:

فراموش کردن
تلخی های دیروز

غنیمت شمردن
شیرینی های امروز

امیدواری به
فرصت های فردا

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
نویسندگان

صداقت در خواستگاری1

 ازکجا بفهمیم طرفمان در خواستگاری راست می گوید؟

صداقت مهمترین اصل در زندگی زناشویی است .

اگر زندگی ما بر دروغ بنا شود ، زندگی دوام نمی آورد. براساس آموزه های دینی ما، منشا همه گناهان ما دروغ است.


☀️ امام صادق(ع) می فرمایند : همه گناهان و پلیدی ها دراتاقی قرار گرفته که کلیدش دروغ است . این خطرناک است . زندگی انسان را نابود می کند.


 این مربوط به مجردها ست ، من به کسانی که می خواهند ازدواج کنند می گویم : عزیزان بنا را برصداقت بگذارید.

قبل از ازدواج صداقت بخرج بدهید یا طرف شما را انتخاب می کند یا نمی کند . شما همان که هستید بگویید . اگر انتخاب کرد، دیگر دغدغه ندارید .  چون شما را آگاهانه انتخاب کرده است و اگر انتخاب نکرد ، خدا بزرگ است . کسی دیگر که هم شأن شما باشد و بتواند شما را بپذیرد پیدا میشود . دروغ نگویید . اینکه می گوییم در فرایند خواستگاری صداقت داشته باشید منظور این نیست که تمام راز زندگیتان را بگویید . منظور این نیست مسائلی که قبلا در زندگی داشته اید : گناهی که بوده و تمام شده ، توبه کردید ، کسی هم نمیداند ، یک بیماری روحی روانی بوده درمان شده، منظور اینها نیست . "جز راست نباید گفت ، هر راست نشاید گفت ." نباید هر راستی را بگوییم . 

 صداقت یعنی مسائلی را بگویید که به زندگی آینده شما مربوط می شود و در زندگی شما اثر دارد .  ولی مسائلی بوده که ربطی به زندگی شما و آینده شما ندارد ، لزومی ندارد اینها را بگویید و اگر این ها را نگویید ، معنایش عدم صداقت نیست .


 ازکجا بفهمیم طرفمان راست می گوید؟

مثلا آقا به خواستگاری شما می آید ، هرچه شما میگویید می پذیرد ، هرشرطی می گذارد، هرقول و قراری که می گذارید ،می پذیرد و هرچه شما می گویید، می پذیرد و می گوید : اتفاقا من هم همین مد نظرم بود . ما یک روح در دو بدن هستیم . اگر کسی این جوری پیدا شد باید در آن شک کرد . درصداقت آن باید تردید کرد .  مگر می شود دو نفر مثل هم باشند .دو تا ژن ، دو تا وراثت ، دو تا مادر، دو تا پدر ، دو تا رسم و رسوم و سبک زندگی و محیط . یک راهش این است و راه دیگر ، سوال های معکوس است .

استاد_دهنوی _ برنامه گلبرگ 88/5/8


⏳ ادامه دارد ....

  • حاجی انجم شعاع

ازدواج

خواستگاری

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی