حرفهایی برای گفتن..

حرفهایی که نمیشود همه جا گفت..

حرفهایی برای گفتن..

حرفهایی که نمیشود همه جا گفت..

حرفهایی برای گفتن..

خوشبختی سه ستون دارد:

فراموش کردن
تلخی های دیروز

غنیمت شمردن
شیرینی های امروز

امیدواری به
فرصت های فردا

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
نویسندگان

سئوال اکثر دختران دم بخت

دختری 22 ساله هستم. همه دوستام ازدواج کردن ولی من نه...کسی رو به عنوان واسطه ندارم با اینکه اکثر مواقع میدونم اگه خدا بخواهد، نداشتن واسطه نمیتواند مانعی برای ازدواجم باشد اما به محض اینکه یکی از نزدیکانم ازدواج میکند حالم خراب میشه که چرا خدا برای همه مصلحت میبینه ازدواج کنند اما من فعلا یا هرگز نباید ازدواج کنم ؟؟
بهم فشار روحی میاد ونگرانم، دوست دارم خدا عمرم رو بگیره! تنها خواستم از خدا ازدواجه !؟  ولی خدا.....
پاسخ:

تمایل شما به ازدواج خوب و قابل درک است و اینکه از خدا می خواهید هرچه زودتر ازدواج تان فراهم شود ایرادی ندارد بلکه بسیار خوب است.
 اما چند نکته:
1) هیچ وقت آرامش و شادمانی و خوشبختی خود را وابسته به یک اتفاق و یک رخداد خاص نکنید. چرا که در صورت تأخیر یا عدم تحقق آن دچار افسردگی و ویرانی می شوید.  یاد بگیرید از آنچه که هستید و دارید لذت ببرید و خوشحال باشید.

2) در قانون جذب گفته می شود که هرچه در مورد یک خواسته ای اصرار توأم با نگرانی واسترس داشته باشید از آن خواسته دور می شوید نگران نباشید و مطمئن باشید همه چیز در بهترین زمان و مکان خود رخ می دهد.

3) افراد بسیار زیادی هستند که سن شان از شما بیشتر است و هرگز این حال و احوال شما را ندارند.
اگر یک نفر می تواند به گونه ای فکر کند که آرام و شاد باشد پس شما هم می توانید.

4) دو صفت بیش از صفات دیگر انسان را از خواسته هایش دور می کند یکی یأس و ناامیدی از رحمت خدا و دیگری سوء ظن و بدگمانی به لطف خدا.
 بسیار مراقب باشید تأخیر ازدواج شما باعث ناامیدی یا سوء ظن به خدا نشود که این شما را روز به روز دورتر می کند.

5) مراقب باشید ازدواج دوستان تان منجر به حسادت شما نشود. چرا که انسان حسود معمولاً به خدا بدگمان می شوند و این همان است که مانع تحقق خواسته ی انسان می گردد.

6) در عین حال که از خداوند ازدواج خوب و موفقی را می خواهید دیگر قضیه را رها کنید و در طول روز ذهن تان را مشغول کارها و اهداف ارزشمند و مورد علاقه سازید.

و نکتۀ آخر اینکه روحیۀ پذیرش و تسلیم را در خود تقویت کنید و به آنچه خدا برایتان مقدر کرده راضی و تسلیم باشید که این به تحقق خواسته هایتان سرعت می بخشد.

  • حاجی انجم شعاع

ازدواج

خواستگار

رابطه

شوهر

همسر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی